Ferforje Askılıklar

Hiçbir koridor, askı gibi gerekli bir mobilya parçası olmadan yapmaz. Eve geldiğinde başlığını ve dış giyimini üzerine bırakıyoruz. Burada şemsiye ve çanta saklıyoruz. Salonumuzun büyüklüğüne göre askı seçiyoruz.

Askı üretimi için en çok ahşap ve metal kullanılır. Metal ferforje askılar, odanın herhangi bir tasarımına mükemmel uyum sağlayabilir ve orijinal bir dekoratif unsura dönüşebilir. Çoğu zaman, sahte askı – bu, koridorun tüm tasarımının en önemli özelliğidir. Herhangi bir odanın iç kısmına asalet ve çekicilik getirir. Ferforje askıları ahşap veya plastik ile karşılaştırırsak, çeşitli açık iş kompozisyonlarının özel zarafeti ve lüksü ile olumlu bir şekilde ayırt edilirler.

Ferforje askıların imalatında astarlanır ve daha sonra altın, gümüş, bakır renginde patinalı emaye ile kaplanır. Böylece metalin dokusu iyi vurgulanmış olur. Bazen bu askılar özel toz boya ile kaplanır. Yapay olarak yaşlandırılmış ferforje ürünler, bizi antik kalelerin uzak dönemlerine götürüyor gibi görünüyor.

Ferforje sanatında yapılan mobilya objelerinin modası asla geçmez. Bazı el yapımı ürünlerde ferforje metal ahşap ile birleştirilir. Bu, koridorun tüm iç kısmının ana unsuru haline gelen gerçek bir sanat eseridir.

Demir korkuluklarda moda ve işlevsellik önemlidirEmir Dekoratif  ferforje korkulukların stillerinin yanı sıra diğer metallerden yapılan korkuluklara göre paslanmaya daha dayanıklı olduğu düşünülmektedir. Bu, yüzeylerini ve parlaklığını daha uzun süre korumaları gerektiğinden, dış korkuluklar inşa etmek için onları ideal malzeme yapar.

Türkiye’deki değişken hava koşulları göz önüne alındığında, dış korkuluklar çok fazla suistimale dayanabilmelidir ve ferforje işleri, iyi bir yüzey ve kalitenin korunması konusunda ek bir garanti verir.


Bu moda ve işlevsellik karışımı, tesislerinizi sıralamak için klasik bir yol olarak uzun süredir işaretlenmiş ferforje korkuluklara ve bugün hala çok talep görmelerine neden oluyor. Eviniz için benzersiz bir stil yaratmak hiç bu kadar kolay olmamıştı ve bu korkuluklar harika bir son dokunuş.


Bir anlamda hayır, insanlar eskisi gibi ferforje korkuluk yapmıyor çünkü metal aynı değil. Bununla birlikte, karmaşık tasarımlar ve yüzeyler oluşturmak için metali şekillendirme anlamında, o zaman evet, ferforje korkuluk endüstrisi bugünlerde canlı ve iyi durumda, ancak makine atölyeleri ve daha yeni teknolojiye dayalı imalatlar büyük ölçüde geride kalıyor.

İnsanların evlerinin görünümüne ve dekoruna daha fazla zaman ve para harcadığı, yıllardır görülmeyen ferforje korkuluklar için güncel bir eğilim var. Evleri için uyumlu ve tekil bir imaj yaratmak birçok insan için çok önemlidir ve ferforje stiline parmaklıkların eklenmesiyle görünümleri tamamlanabilir.