Ferforje Mumluklar

Ferforje Mumluklar 9

Bahçelerde ve oyun parklarında koruma amaçlı olarak kullanılabilen ferforje işçiliği çok eski tarihlerden itibaren vardır.

Ferforje Mumluklar 8

Yaşam alanlarınızı güzelleştiren ve daha çok koruyan ferforjeler; dayanıklı, estetik, sanatsal yapılarıyla oldukça revaçta olan dekoratif ürünlerdir.

Ferforje Mumluklar 7

Bahçe duvar üstü korkulukları, bina giriş kapıları, kapı süsleri gibi evlerin girişlerini daha şık, daha görkemli ve korunaklı hala getiren forferjeler,

Ferforje Mumluklar 6

Demir doğrama aslında geçmişten günümüze uzanan bir sanattır. Demir doğrama işi Ferforje olarak da adlandırılır, el işçiliğiyle ya da makinelerde işlenmektedir.

Ferforje Mumluklar 5

Korkuluklarınızda kaliteli olanı uygun fiyata nasıl alırım diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz.

Ferforje Mumluklar 4

Standart tasarımlarde veya uygulanacağı alanın genişliğine ve kullanım amacına göre özel olarak tasarlanan ferforjeler uygulama alanlarına güçlü bir yapısı olan, estetik özelliklere sahip bir stil kazandırırlar,

Ferforje Mumluklar 3

Ferforje yaptırırken dikkat edilmesi gereken bir çok önemli konu bulunmaktadır.

Ferforje Mumluklar 2

Ferforje demirin  çok yüksek sıcaklıkta ısıtılarak yumuşatılması ve şekillendirilmesiyle meydana geldiği için bir sanat dalı olarak kabul ediliyor.

Ferforje Mumluklar 1

Demir doğrama yani ferforje sıcak ateşte dövülerek şekillendirilen demir anlamına gelir ve günümüzde kullanım alanı oldukça geniştir.